O mnie

Motion designer

Nazywam się Tomasz Rożyński (Dżin) i jestem pasjonatem grafiki komputerowej.
Dzin-tv Grafik animator

Pierwsze grafiki komputerowe tworzyłem na 8-bitowym Atari 800XL. Obejrzałem tysiące produkcji demoscenowych aktywnie działając w grupie Pengo - był to mój pierwszy kontakt z wizualizacjami.

Pierwsza impreza na której świeciłem wizualizacje to Polish Psykick w Gdańskim klubie GGoG na fortach w 2005 roku.

Tworzyłem wizualizacje z najstarszymi ekipami psychedelic trance w Polsce - Toga Dansverg, Moonunity, Jagodziani, Stay Psychedelic, Medulla Oblongata, Leśna Szajka, Fembot Electronics, Digital Disorder, No Comments Records.

Obecnie jestem aktywny pod pseudonimem Dżin (dzin-tv). Staram się tworzyć od podstaw swoje autorskie wizualizacje na żywo. Na każde wydarzenie przygotowuję nowy materiał wideo. Do tworzenia materiału używam mieszanki technik 2d i 3d, modelując często pokręcone istoty i wyimaginowane światy w 3d.

Preferuję bardzo dynamiczne wizualizajce, często mroczne, sterowane kontrolerami MIDI. Staram się nie zamykać na nowe technologie. Nieustannie szukam nowych technik i rozwiązań.

Studio

Zapraszam do mojego studio, które jest przytulnym kącikiem w małym pokoju

Sprzęt:

Bardzo dużą wagę przykładam do jakości sprzętu i jego wydajności. Wygląd sprzętu jest dla mnie sprawą drugorzędną. Moja konfiguracja potrafi pracować na naprawdę wysokich obrotach obliczając dzień i noc z wykorzystaniem procesora i karty graficznej. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest komputer stacjonarny ze względu na wydajność.

Jeśli interesujesz się grafiką i animacją komputerową, mam nadzieję, że nakieruję Ciebie na szukanie sprawdzonych rozwiązań. Technologia pędzi do przodu, dlatego polecam inwestycje w przyszłościowe platformy i większą aktualizację całości sprzętu średnio raz na 4 do 6 lat.

Studio graficzne
Sprzęt komputerowy

Flaki:

  • Asus Z10PE-D16 WS
  • Procesor Intel® Xeonv® E5-2690 v4 (14 rdzeni 3,5ghz)
  • Pamięć serwerowa Kingston DDR4 128GB 2666Mhz

Ekran:

  • Zotac Amp Extreme GTX 980ti
  • Nec Multisync EA274WMi

Programy:

Używam w pakiecie Adobe Cloud programów takich jak Photoshop, Illustrator, Dreamweaver, Audition, Premiere, Animate CC, After Effects (z dodatkiem Optical Flare, Element 3d, Saber) oraz Blender, Daz3d.