O mnie

Motion designer

Nazywam się Tomasz Rożyński (Dżin) i jestem pasjonatem grafiki komputerowej.
Dzin-tv Grafik animator

Pierwsze grafiki komputerowe tworzyłem na 8-bitowym Atari 800XL. Obejrzałem tysiące produkcji demoscenowych aktywnie działając w grupie Pengo - był to mój pierwszy kontakt z wizualizacjami.

Pierwsza impreza na której świeciłem wizualizacje to Polish Psykick w Gdańskim klubie GGoG na fortach w 2005 roku.

Tworzyłem wizualizacje z najstarszymi ekipami psychedelic trance w Polsce - Toga Dansverg, Moonunity, Jagodziani, Stay Psychedelic, Medulla Oblongata, Leśna Szajka, Fembot Electronics, Digital Disorder, No Comments Records.

Obecnie jestem aktywny pod pseudonimem Dżin (dzin-tv). Staram się tworzyć od podstaw swoje autorskie wizualizacje na żywo. Na każde wydarzenie przygotowuję nowy materiał wideo. Do tworzenia materiału używam mieszanki technik 2d i 3d, modelując często pokręcone istoty i wyimaginowane światy w 3d.

Preferuję bardzo dynamiczne wizualizacje, często mroczne, sterowane kontrolerami MIDI. Staram się nie zamykać na nowe technologie. Nieustannie szukam nowych technik i rozwiązań.

Studio

Zapraszam do mojego studio, które jest przytulnym kącikiem w małym pokoju

Sprzęt:

Bardzo dużą wagę przykładam do jakości sprzętu i jego wydajności. Wygląd sprzętu jest dla mnie sprawą drugorzędną. Moja konfiguracja potrafi pracować na naprawdę wysokich obrotach obliczając dzień i noc z wykorzystaniem procesora i karty graficznej. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest komputer stacjonarny ze względu na wydajność.

Jeśli interesujesz się grafiką i animacją komputerową, mam nadzieję, że nakieruję Ciebie na szukanie sprawdzonych rozwiązań. Technologia pędzi do przodu, dlatego polecam inwestycje w przyszłościowe platformy i większą aktualizację całości sprzętu średnio raz na 4 do 6 lat.

Studio graficzne

Stacja graficzna:

  • Asus Z10PE-D16 WS
  • 2x Procesor Intel® Xeon® E5-2690 v4 (28 rdzeni)
  • Pamięć serwerowa Kingston DDR4 128GB 2666Mhz
  • 2x Zotac RTX 2070 Super, GTX 980TI
  • Nec Multisync EA274WMi

Programy:

Używam w pakiecie Adobe Cloud programów takich jak Photoshop, Illustrator, Dreamweaver, Audition, Premiere, Animate CC, After Effects (z dodatkiem Optical Flare, Element 3d, Saber) oraz Blender, Daz 3d, Character Creator, iClone.

Visual live acts

Dzin-tv Grafik animator

Na każdy event przygotowuję nowy materiał wizualny. Tworzę trójwymiarowe sceny wykorzystując Blendera oraz Adobe After Effects. Ponieważ zależy mi na utrzymaniu wypracowanego latami stylu, staram się aby mój autorski materiał wideo był przytgotowany od podstaw przeze mnie. Podczas każdego eventu staram się miksować obraz na żywo w rytm muzyki.

Jeśli interesujesz się tematem wizualizacji i będziesz na evencie na którym świecę wizualizacje, wpadnij przybić piątkę i pogadać.